Vítejte v ateliéru Dřevko.

Nejprve Vám něco málo o sobě povím. Odmalička se u mne projevovalo nadšení pro veškeré výtvarné techniky v kombinaci se zděděnými kutilskými sklony. Takže umělecké zaměření veškerého vzdělávání bylo nevyhnutelně dané, abych zaměstnala ruce a ventilovala bujnou fantazii – takže design byl dobrá volba. Touha nadchnout i další duše pro výtvarnou tvorbu vedla i k pedagogickému poslání.

Ale snad nejvíce mým životem hýbe dřevo… i když to zní divně – protože přirovnání „být jako dřevo“ nezní příliš dynamicky. K řezbářství jsem se dostala v roce 2009 a tak mě to chytlo, že už mě to asi nepustí. Ráda experimentuju a zkouším, co všecko dřevo ještě snese. Kombinuju různé materiály, různé druhy dřeva, kov, sklo, keramiku. Zajímají mě různé postupy a techniky a pociťuju velkou zvědavost a zvídavost, když zkouším nový vercajk a objevuju jeho možnosti. Kurz truhlařiny v roce 2015 mi hodně rozšířil mé „dřevěné pracovní obzory“.

Nejrůznější dřevo je pro mne občas až posedlost… nemůžu se rozloučit i s malými kousky, protože by to mohly být přece krásné náušnice nebo přívěsek. A tak sbírám roztodivná dřevka a těším se vymýšlením jejich využití, aby dostaly druhou šanci než proletí komínem.

Baví mě tvorba, která kromě estetických kvalit má i kvality funkční – nejen, že je potřeba na dekoračních výrobcích utírat prach, ale například se můžete ozdobit dřevěným šperkem a následně se kochat odrazem v zrcadle v originálním dřevěném rámu… nehledat věčně po kapsách klíče, které by mohly viset u dveří na stylovém věšáku… dobroty naservírovat na bio dřevěných miskách či podnosech… na zahradě se zrelaxovat na (doslova) masivní lavičce řezané přímo z kusu kmene či vytřít návštěvě zrak jedinečným desiginovým konferenčním stolem, jaký nemá a nebude mít nikdo jiný…   prostě podle mého hesla: „Kousek stromu do každého domu“.

Bydlím a tvořím v Horní Suché (pěkná dědina mezi Karvinou a Havířovem), v předchozích letech jste mne mohli potkat při práci také na různých řezbářských sympoziích. Nyní jsem ale mámou na plný úvazek. Pro tvorbu není tolik času jako kdysi, ale o to větší přináší radost, když se k ní můžu vrátit a tak aktivně relaxovat. Různé výrobky tvořím především na zakázku, v případě zájmu mne neváhejte kontaktovat (nejlépe s větším předstihem – mateřství s sebou přináší také mnohem delší dodací lhůty). Střípky volné tvorby mimo zakázky pak jsou dostupné k prodeji.